Ett nytt läsår med Björnkullabladet

5 september, 2016
Av

Hej alla läsare och välkomna till ett nytt läsår med Björnkullabladet.

Hoppas att alla har haft en bra sommar och är taggade på att se lite gula och röda löv! Journalisterna tog också lite lov, men nu är vi back och redo att sätta oss vid datorerna igen och skriva.

Som ny chefredaktör så är jag också glad att kunna avslöja att detta år kommer att bli episkt med massa spännande artiklar, debatter, undersökningar, webbfrågor, tävlingar och en hel del annat skoj. Nytt för i år är också att Jacob Nilsson kommer att hålla oss uppdaterade i den politiska världen, och förhoppningsviss kommer vi få några skribenter från sexorna!! Som sagt, Björnkullabladet kommer att pika i år så se till att inte missa något!

Följ gärna skolan på facebook (http://facebook.com/friskolan) och håll dig uppdaterade i höst.

Kommentarer:

  1. Gun - 5 september, 2016 20:59

    Härlig höst att se fram emot med andra ord!