Månadens hemsida!

13 oktober, 2010
Av

Månadens hemsida!  Från och med nu kommer det en gång varje månad komma ett tips om en hemsida som vi berättar lite om. Då får du veta vad man kan göra där och så kommer jag och andra att betygsätta den!

Denna månads hemsida är: http://illvet.se/ Illvet är Illustrerad Vetenskaps hemsida där du kan läsa om bland annatkulturhistoria, människan och universum. Sidan innehåller mycket fakta och är bra för de som gillar att läsa om historia, rymden och mycket mera som forskarna har forskat om och kommit fram till! Det är intressanta artiklar och det finns även test av olika slag, till exempel “testa din IQ”. Testerna är mera riktade för vuxna.

Passar för: Alla som gillar att läsa fakta och intressanta artiklar eller de som är nyfikna på historia, universum, teknik med mera.

Betyg:

(Av 5 möjliga)

Kommentarer:

 1. Får man skriva vilket namn man vill här?^^ - 26 oktober, 2010 14:43

  Det borde vara Betyg: ”—-5 pennor– Av 5 möjliga”

  • Ida Almroth Tissari - 2 november, 2010 12:38

   där det står —–4—– ska det igentligen vara 4 st pennor, men det vart inte så av någon konstig annledning…

   • Ida Almroth Tissari - 2 november, 2010 12:40

    mena —–4 pennor—-